Venemaa vs Eesti. Foto: Augusto Bizzi/FIE

Venemaa vs Eesti. Foto: Augusto Bizzi/FIE

Eesti epeenaiskond koosseisus Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk saavutas Rio de Janerio olümpiamängudel üheksa riigi konkurentsis tubli neljanda koha. Pronksimatšis jäädi torgetega 31:37 alla Venemaa naiskonnale.

Veerandfinaalis pidas Eesti naiskond maha tulise lahingu Lõuna-Koreaga. Irina Embrich alustas viimases minimatšis 19:21 kaotusseisust, kuid saavutas 26:24 eduseisu. Viimaste sekunditega suutis aga korealannade poolt Choi matši viigistada ja lisaajale viia. Meie õnneks oli otsustava torke tegemisel kindlam Embrich, kes tagas Eestile 27:26 võidu ja pääsu poolfinaali.

Rio de Janeiro, 11 august 2016 Women's epee team Olympics Rio2016 foto Bizzi

Eesti epeenaiskonna võidurõõm pärast Lõuna-Korea alistamist. Foto: Augusto Bizzi/FIE

Poolfinaalis Hiina vastu läks Eesti kohe alguses Irina Embrichi vedamisel juhtima. Eesti juhtis veel seisul 23:22, kuid seejärel läks Hiina oma teed. Hiina võitis selle kohtumise 45:36.

Ära märkimist väärib aga see, et Eesti epeenaiskond osales 20-aastase vaheaja järel uuesti olümpial ja saavutatud neljas koht on ühtlasi ka parim tulemus taasiseseisvunud Eesti vehklejate poolt olümpiamängudel. Individuaalselt on sama tulemusega hakkama saanud Kaido Kaaberma, kes 1992 aasta Barcelona olümpiamängudel oli samuti neljas.

Olümpiavõitjaks tuli Rumeenia, kes finaalis oli parem Hiinast torgetega 44:38.

Lõppjärjestus

  1. Rumeenia
  2. Hiina
  3. Venemaa
  4. Eesti
  5. USA
  6. Lõuna-Korea
  7. Prantsusmaa
  8. Ukraina
  9. Brasiilia

 

Tulemused

|