27.01.2024 toimusid Saku valla spordikeskuses U17 Eesti meistrivõistlused vehklemises, kus noored talendid näitasid oma oskusi ja võistlusvaimu.

Noormeeste Individuaal:

Esikoha saavutas Ken-Keiro Silde klubist En Garde, võites finaali pingelise heitlusega torgetega 15 – 14. Teise koha saavutas Jüri Khudobkin Tallinna Mõõk klubist, kes pääses finaali pärast veenvat võitu poolfinaalis Kirill Kolomijeci üle torgetega 15 – 6. Pronksmedalitega lahkusid võistluselt Nikita Kozlov (IREM) ja Kirill Kolomijec (Tallinna Mõõk). Kokku võistles 33 sportlast.

Neiude Individuaal:

Esikoha võttis Julia Trynova En Garde klubist, kes finaalis võitis torgetega 15 – 10. Teise koha saavutas Elisa Kikerpill Tartu Kalevist, alistades poolfinaalis Aleksandra Nikolajeva torgetega 15 – 4. Kolmanda koha saavutasid Aleksandra Nikolajeva (Tallinna Mõõk) ja Anna Maria Ludikainen (Põhjakotkas). Kokku startis 48 vehklejat.

Noormeeste Tiim:

Esikoha võttis Tallinna Mõõk 1 (Ott-Hendrik Erss, Jüri Khudobkin, Kirill Kolomijec, Nikita Lambinen), kes võitis finaali torgetega 45 – 43. Teisele kohale platseerus IREM 1 (Nikita Kozlov, Georgi Paškovski, Nikita Romanekov, Timur Santašov), ja kolmandaks tuli Tallinna Mõõk 2 (Jevgeni Djagilev, Bogdan Kolomijec, Gothard Talen). Kokku võistles 8 meeskonda.

Neiude Tiim:

Finaalis võttis Põhjakotkas (Diana Ivanova, Karolina Kirsanova, Anna Maria Ludikainen) võidu torgetega 45 – 42. Teisele kohale jõudis Tallinna Mõõk 1 (Karina Korkkinen, Anuš Matinjan, Aleksandra Nikolajeva, Sofia Solovjova), ja kolmandaks tuli En Garde 1 (Mia-Delisa Mäemurd, Evelin Põder, Julia Trynova). Kokku startis 10 võistkonda.