Nikolai Novosjolov. Foto: Mati Hiis

Nikolai Novosjolov sai Euroopa Mängudel Bakuus alagrupis viis võitu ja ühe kaotuse, kuid kaotas siis kaheksandikfinaalis Venemaa esindajale Sergei Hodosele 12:15 ja langes edasisest konkurentsist.

Alagrupiturniir. Novosjolov alistas kuuest vastasest viis ning võitis A-alagrupi. Ainus kaotus tuli vastu võtta Aserbaidžaani esindajalt Kanan Alijevilt, kes võitis kokku kaks matši. Seejuures juhtis Novosjolov kohtumist 3:0, ent kaotas 4:5.

Kaheksandikfinaal. Novosjolov kohtus Hodosiga, kes alistas 1/16-finaalis Herpe lisaajal 15:14, kuigi oli matši lõpus 11:13 taga. Tasavägiselt kulgenud duellis lõppes esimene kolmandik viigiseisul 4:4. Seejärel läks Novosjolov juhtima 5:4, kuid see jäi Eesti mehe viimaseks eduseisuks. Hodos pääses ette 8:6 ning juhtis enne otsustavat kolmandikku 9:8. Viimasel perioodil oli venelane ees 10:8 ja 11:9 ning seejärel jõuti paaristorgetega seisuni 14:12. Lõpuks võttis venelane 15:12 võidu.