Katrina Lehis. Foto: Tairo Lutter/Postimees

Katrina Lehis. Foto: Tairo Lutter/Postimees

Vehklemise MMil Moskvas tegi Eesti vehklejatest täna kõige parema võistluse Katrina Lehis, kes naiste epees jõudis kaheksa parema hulka. Kokkuvõttes Lehisele kõrge 6. koht 160 osaleja seas. Teiste Eesti naisvehklejate kohad: Irina Embrich 13., Erika Kirpu 33. ja Julia Beljajeva 102.

Meeste epees sai Eesti parimana Sten Priinits 23. koha. Nikolai Novosjolov oli 37., Peeter Turnau 77. ja Marno Allika 187. Kokku osales 199 vehklejat.

Võistluse käik:

8 tabel

Avakolmandik Katrina Lehise ja rootslanna Emma Samuelssoni vahel lõppes 7:7. Teisel kolmandikul sai Lehis 9:7 ette, kuid siis tegi rootslanna kolm torget järjest ja hoidis edu matši lõpuni. Samuelssonile võit tulemusega 15:13. Katrina Lehiselt aga suurepärane võistlus – elu esimesel täiskasvanute MMil olla kaheksa parema seas.

16 tabel

Katrina Lehis alistab sakslanna Alexandra Ndolo 15:10 ja sammub veerandfinaali. Embrich peab maha kõva lahingu rootslanna Emma Samuelssoniga, kuid kaotab 12:15.

Irina Embrich vs Emma Samuelsson. Ekraanitõmmis

Irina Embrich vs Emma Samuelsson SWE. Ekraanitõmmis

32 tabel

Nii Katrina Lehis kui ka Irina Embrich alistasid oma vastased ja jõudsid kaheksandikfinaali! Lehis alistas 32 parema hulgas Pekingi olümpiahõbeda ja kahekordse maailmameistri rumeenlanna Ana Maria Branza 15:11 ja Embrich sama tulemusega prantslanna Marie Florence Candassamy.

Katrina Lehis vs Ana Maria Branza ROM. Foto: Serge Timacheff/FIE

Katrina Lehis vs Ana Maria Branza ROM. Foto: Serge Timacheff/FIE

Sten Priinits pidi meeste epees 32 parema hulgas tunnistama Londoni olümpiahõbeda norralase Bartosz Piasecki nappi 11:10 paremust. Kohtumine läks seisult 10:10 lisaajale, otsustaval torkel oli kindlam Piasecki.

64 tabel

Lehis alistas põhiturniiri avaringis sakslanna Ricarda Multereri kindlalt 15:6 ja kohtub nüüd pääsul kaheksandikfinaali väga tituleeritud rumeenlanna Ana Maria Branzaga. Kohtumine algab kell 13:25. Embrich alistas teel 32 parema hulka aga jaapanlanna Nozomi Sato 15:10 ja läheb nüüd kell 13:55 vastamisi prantslanna Marie Florence Candassamyga.

Erika Kirpu pidi aga kahjuks 64 parema hulgas tunnistama hiinlanna Yiwen Suni 15:11 paremust.

Sten Priinits alistas meeste epee põhiturniiri avaringis kasahhi Dmitri Aleksanini 15:6 ja läheb nüüd 32 parema hulgas vastamisi Londoni olümpiahõbeda norralase Bartosz Piaseckiga. Nikolai Novosjolov pidi aga 64 parema hulgas tunnistama Venetsueela vehkleja Silvio Fernandezi 15:7 paremust ja tema jaoks on MM individuaalturniir paraku lõppenud.

Naiste turniiritabel

Meeste turniiritabel

Otsepilt finaalidest:

 

|