20.oktoobril avati Turu tänava spordihoones kaheksa rajaga moodne vehklemissaal. Avamisel osalesid ka olümpiavõitjad Erika Kirpu ja Julia Beljajeva ning näha sai ka vehklemise näidismatše.

Kirpu, kes ka ise vana saali radadel treeninud, ütles, et on õnnelik, et Tartu on saanud endale lõpuks väärilise vehklemissaali. “Tartu on juba kümneid aastaid väärinud sellist uhket vehklemissaali. Mul on suur au ja õnn olla siin selle sündmuse tunnistajaks ja oma silmadega näha, kui kenaks on meie vana saal muutunud,” ütles Kirpu.

Vehklemissaali paigaldati torkesüsteemiga varustatud rajad, varbseinad, torkepadjad, peeglid ja vahekardinad. Uue ilme said ka saali uksed, valgustid ja siseviimistlus.

Kirpu lisas, et tal on kahju, et tema isa, teenekas vehklemistreener Viktor Kirpu, ei saanud seda hetke näha. “Tema on investeerinud väga palju oma energiat, aega ja jõudu siia ning ma olen kindel, et ta oleks väga õnnelik, kui saaks teada, et tema vana lemmik Turu saal on nüüd nii ilus,” sõnas Kirpu oma kõnes.

Kirpu jaoks on saali avamine tähendusrikas mitmel moel. “Tänane sündmus on minu jaoks eriti tähtis ka sellepärast, et mina veetsin oma lapsepõlve siin radade vahel ja alustasin oma vehklemisteekonda ka siit, kus vōtsin esimest korda mõõga kätte. Esimesed võidud ja kaotused, esimesed pisarad ja õnnehetked. See saal on tundeid ja emotsioone täis, need seinad mäletavad kõike. Mul on väga hea meel, et meie järelkasvul on paremad tingimused, kui on olnud meil ja ma loodan, et see motiveerib neid suuremateks võitudeks.“

Ka meie loodame, et uus vehklemissaal aitab jõuda veel rohkematel noortel vehklemiseni.

|