Tallinnas Sõle Spordikeskuses peeti täna U14 Euroopa karikavõistluste etapp poiste ja tüdrukute epees. Poiste epees saavutasid Eesti noorvehklejad kaksikvõidu – Markus Salm (Tallinna Mõõk) alistas finaalis tulemusega 15:9 Oliver Laasiku (En Garde). Kolmanda koha sai Daniel Ait (SBSK Draakon). Tüdrukute epees hoidsid Eesti lippu kõrgel Luiza Novosjolova (Le Glaive) ja Dinara Anis (Tallinna Mõõk), kes saavutasid vastavalt teise ja kolmanda koha.

Kahe võistlusklassi peale kokku oli 91 osalejat Eestist, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Poiste poolfinaalid olid mõlemad väga täsavägised: Salm oli tulemusega 15:13 parem lätlasest Kirils Kuznecovsist, Laasik alistas torgetega 15:14 Aiti. Kaheksa parema hulka jõudsid Eesti vehklejatest veel Jan-Joonas Pevkur (Tallinna Mõõk, 5. koht), Ivan Novoseltsev (SBSK Draakon, 7. koht) ja Ivan Kleštšin (Tartu Kalev, 8. koht). Kokku osales 41 vehklejat.

Vasakult: Oliver Laasik, Markus Salm, Daniel Ait, Kirils Kuznecovs. Foto: Olga Truuse

Tulemused

Kahekordse maailmameistri Nikolai Novosjolovi tütar Luiza alistas teel finaali tulises heitluses venelanna Aleksandra Aksiutina 15:14, Anis pidi poolfinaalis aga tunnistama hilisema võitja Venemaa esindaja Amina Marnova 15:10 paremust. Finaalis olid Marnova võidunumbrid Novosjolova üle 15:13. Kaheksa parema hulka jõudsid eestlannadest veel Susanne Lannes (Tartu Kalev) ja Elizaveta Bobrova (SBSK Draakon), kes said vastavalt 7. ja 8. koha. Osalejaid oli kokku 50.

Vasakult: Luiza Novosjolova, Amina Marnova, Dinara Anis, Aleksandra Aksiutina. Foto: Olga Truuse

Tulemused

Homme peetakse Sõle Spordikeskuses U14 Euroopa karikaetapi võistkondlikud turniirid.

|