Naiste epee esinelik: Jana Žvereva RUS, Ana Maria Branza ROM, Erika Kirpu EST, Simona Gherman ROM. Foto: Serge Timacheff/FIE

Naiste epee esinelik: Jana Zvereva RUS, Ana Maria Branza ROM, Erika Kirpu EST, Simona Gherman ROM. Foto: Serge Timacheff/FIE

Bakuus toimuvatel esimestel Euroopa mängudel jõudis Erika Kirpu naiste epeevehklemises poolfinaali, kus kaotas lisaajal 11:12 rumeenlannale Ana Maria Branzale ja teenis pronksmedali. Julia Beljajeva jõudis veerandfinaali, Katrina Lehis kaheksandikfinaali ja Irina Embrich 1/16 finaali.

Alagrupp:

Alagrupist pääsesid edasi kõik Eesti vehklejad. 32 hulgas kohtuvad Katrina Lehis ja Irina Embrich omavahel, Erika Kirpu vehkleb rootslanna Emma Samuelssoni ja Julia Beljajeva Luksemburgi esindaja Lis Fautschiga.

1/16-finaalid:

Kirpu alistas rootslanna Emma Samuelssoni 15:11, olemata matši jooksul kordagi kaotusseisus. Viimane viik tablool oli 8:8, seejärel läks eestlanna juhtima 10:8, 12:9 ja 13:10.

Beljajeva sai veel kindlama 15:8 võidu Luksemburgi esindaja Lis Fautschi üle. Eksmaailmameister asus juhtima 2:0, 5:2 ja lasi vastase korraks lähedale (7:6), kuid tegi siis neli torget järjest ja vormistas võidu.

Juba 32 hulgas kokku sattunud Irina Embrich ja Katrina Lehis pidasid maha tasavägise duelli, millest väljus võitjana noorem ehk Lehis. Matš kulges punkt-punkti heitluses, kus väike edu oli pidevalt Lehisel, kes läks ka juhtimna 14:13, kuid Embrichil õnnestus viigistada. Otsustav torge jäi siiski Lehise teha ja nii tuli 15:14 võit.

1/8-finaalid:

Kirpu sai napilt 14:13 jagu ukrainlannast Jana Šemjakinast ja pääses veerandfinaali. Teine periood lõpetati viigiseisul 6:6 ja tasavägiselt möödus ka kolmas perioodil, kus Kirpu jäi korraks taha 9:10, kuid jõudis viigini ja seisult 12:12 tegi kaks väga tähtsat torget, saavutades 14:12 eduseisu.

Erika Kirpu EST vs Jana Šemjakina UKR. Foto: Serge Timacheff/FIE

Lehis kaotas maailma teisele numbrile Ana Maria Branzale Rumeeniast 12:15. Seejuures asus Lehis juhtima 2:0 ja 4:2, aga lasi rumeenlanna järele. Viigiseisul 7:7 haaras ohjad Branza, kes läks ette 9:7, 12:9 ja 14:10 ning võitis 15:12.

Beljajeva alistas venelanna Tatjana Andrušina 15:11. Kogu matš kulges tasavägiselt, aga kaotusseisus 9:10 suutis Beljajeva teha kolm torget järjest, minna juhtima 12:10 ja seejärel seisult 12:11 lõpetada kohtumine kolme torkega.

Veerandfinaalid:

Kirpu alistas Beljajeva 15:11 ja pääseb nelja parema hulka. Kirpu haaras initsiatiivi kolmanda perioodi algusest, kui põrutas 6:6 pealt ette 10:6 ja lasknud vastast enam kordagi lähemale kui kolm torget.

Julia Beljajeva vs Erika Kirpu. Foto: Serge Timacheff/FIE

Poolfinaalid:

Kirpu läks Branza vastu juhtima 2:0, kuid jäi siis taha 5:7. Kirpul õnnestus taas ette minna 9:8, 10:9 ja 11:10, kuid rumeenlanna suutis normaalaja lõpus viigistada ning lisaajal otsustav torge teha.