Nikolai Novosjolov. Foto: Taÿ Pamart / Bizzi

Vehklemise MM-il Leipzigis peetakse täna meeste epee individuaalturniir, kus võitlesid end põhitabelisse kaks eestlast, Nikolai Novosjolov ja Sten Priinits. Kui Priinits langes konkurentsist 1/16-finaalis, siis Novosjolov on juba jõudnud nelja parema hulka ja kindlustanud vähemalt pronksmedali!

Priinits alistas põhiturniiri esimeses ringis üheksakordse meeskondliku tiitlimedalivõitja ungarlase Peter Somfai 15:11 ning pääses seeläbi ka 32 parema sekka, kus tal tuli aga maailma neljanda numbri, itaallase Marco Fichera 15:8 paremust tunnistada.

Endiselt on tules aga kogenud Novosjolov, kes alistas avaringis tulemusega 15:6 prantslase Ronan Gustini ja 32 parema seas Senegali vehkleja Alexandre Bouzaid’ 15:13. Kaheksandikfinaalis võitis Novosjolov kindlalt 15:8 Londoni olümpiavõitja Ruben Limardo Venezuelast ja kaheksa parema hulgas Rio de Janeiro meeskondliku olümpiavõitja prantslase Daniel Jerenti tõelises põnevusmatšis 15:14!

Novosjolovi seis Jerenti vastu veerandfinaalis tundus lootusetu. Ta jäi kaotusseisu 9:12, järgnesid seisud 11:12, 11:13, 12:13, 12:14. Ja siis algas Novosjolovi show. Ta tegi kaks torget järjest, viigistas ja 10 sekundit enne vehklemisaja lõppu vormistas võidu 15:14. Jerent jäi vehklemisraja lõppu nukralt kükkima.

Novosjolovil on vähemalt pronksmedal käes! Poolfinaalis, mis algab kell 19, kohtub Novosjolov ungarlase Andras Redliga, kes on võitnud kaheksa meeskondlikku tiitlimedalit ja individuaalselt kroonitud 2014. aastal Euroopa meistriks.

Artikli allikas: Delfi Sport

Turniiritabel

Otsepilt finaalist:

 

|