09.10.2021 toimusid Tartus U14 vanuseklassi Eesti Meistrivõistlused. Individuaalturniirist võttis osa 46 noort vehklejat – 22 tüdrukut ja 24 poissi. Võistkondlikus arvestuses osales vastavalt 5 ja 6 võistkonda.

Tüdrukute epees tuli Eesti Meistriks Julja Trynova (En Garde), kes oli finaalis parem Tartu Kalev vehklejast Eliisa Kikerpill’st seisuga 15:11. Kolmanda koha saavutasid Ksenja Pärlin (Tartu Kalev) ning Karina Korkkinen (Tallinna Mõõk).

Poiste individuaalarvestuses võidutses SBSK Draakon esindaja Kirill Kolomijec. Hõbemedali teenis Ken-Keiro Silde (En Garde), kes finaalis pidi tunnistama Kirill’i paremust seisuga 7:15. Pronksi said kaela Nikita Lambinen (Tallinna Mõõk) ja Bogdan Kolomijec (SBSK Draakon).

Tüdrukute võistkondlikul turniiril tuli Eesti parimaks Tartu Kalev’i võistkond koosseisus Eliisa Kikerpill, Ksenja Pärlin ja Sofija Selivanova. Tartu tüdrukud alistasid kindlalt oma eakaaslasi Haapsalu klubist En Garde (Mia-Delisa Mäemurd, Evelin Põder, Julja Trynova) seisuga 45:28. Pronksi võitis klubi IREM võistkond – Anne-Mari Jeršova, Elizaveta Milaševitš, Milana Mištšenko.

Poste pingelises finaalis oli seisuga 44:43 klubi Talliinna Mõõk võistkond – Jevgeni Djagilev, Ott-Hendrik Erss, Jüri Khudobkin ja Nikta Lambinen üle SBSK Draakon meeskonnast kooseisus Bogdan Kolomijes, Kirill Kolomijec, Arseni Melnik ja Gothard Talen. Kolmanda koha saavutas klubi IREM võistkond (Nikita Kozlov, Uku Johan Mahlapuu, Geogri Paškovski, Timur Santašov).

09.10.2021 leidis Soomes, Turkus aset traditsiooniline iga-aastane vehklemisturniir Kuppitta Tournament. Vaatamata sellele, et sel aastal ei olnud tegemist FIE satelliitturniiriga, osales selles 13 Eesti nais- ja 5 meesvehklejat. Kokku võttis turniirist osa 53 naist ja 56 meest 8 riigist.

Naiste epees triumfeeris olümpiavõitja Katrina Lehis (Le Glaive), kes finaalmatšis oli üle Rootsi esindajast Elvira Martensson’st seisuga 15:11. Kolmanda koha saavutasid Tartu Kalev’i talendikas noorvehkleja Susanne Lannes ning Kristina Kuusk (En Garde). Poolfinaalis alistus Lannes Rootsi vehklejale seisuga 15:11 ning Kuusk hilisemale turniiri võitjale seisuga 15:9.

Teiste Eesti vehklejate tulemused olid Järgmised: Nelli Differt (En Garde) 5. koht, Madli Palk (En Garde) 9. koht, Veronika Zuikova (Tallinna Mõõk) 12. koht, Karina Vassiljeva (Tartu Kalev) 18. koht, Gabriela Truuse (Põhjakotkas) 20. koht, Anne-Mai Melles (Tallinna Mõõk) 21. koht, Gaiga-Marianna Salm (Tallinna Mõõk) 23. koht, Luiza Novosjolova (Le Glaive) 29. koht, Elisabet Ostrovski (Tartu Kalev) 31. koht, Karolina Kommisarova (Tartu Kalev) 33. koht.

Meeste konkurentsis tuli võtjaks Patrick Jorgensesen (DEN), kes alistas finaalis Tartu Kalev esindaja Ruslan Eskov’i seisuga 15:5. See oli traumast paranevale Eskov’le esimene võistlus uuel hooajal. Poodiumi pronksikohale tõusis veel üks Eesti esindaja, kelleks osutus SBSK Draakon vehkleja Filipp Datsjuk, kes kaotas poolfinaalis Eskov’le 15:10. Samuti saavutas kolmanda koha Soome esinadaja Topias Tauriainen.

Teiste Eesti meesvehklejate tulemused – Erik Tobias (SBSK Draakon) 12., Markus Salm (Tallinna Mõõk) 14., Oliver Laasik (En Garde) 21.