Soome Mastersi etapil eestlastele 18 medalit!

Esimestena astusid võistlustulle kõige nooremad ehk U9 vanuseklassi vehklejad. Eestist osales kaks Tallinna Mõõga noort vehklejat: Jürgen Salm, kes saavutas tubli 3.koha ja Vilora Kolberg, kes tuli 4.ks.

Tulemused

Laupäeval olid võistlustules U13 ja U17 vanusegrupi vehklejad.

Nooremas (U13) vanuses võistlesid poisid ja tüdrukud koos. Eesti parimana sai Sandra Alberg (En Garde) 4.koha, kes veerandfinaalis alistas Soome vehkleja Renar Viidiku, kuid poolfinaalis kaotas Iakov Abramenkole (FIN) seisuga 5:10 ja kolmanda koha kohtumises pidi tunnistama Kerkko Järvi (FIN) 10:7 paremust.

Tulemused

Eesti kadetid (U17) saavutasid kolmikvõidu nii neidude, kui ka noormeeste arvestuses.

Neidude epees esimese koha saavutas Anne-Mai Melles (Tallinna Mõõk), kes finaalis alistas Gabriela Truuse (Põhjakotkas) tulemusega 15:13.

Poolfinaalis oli Melles parem 15:7 Dinara Anisest (Tallinna Mõõk) ja Truuse alista Anneli Proosväli (En Garde) tulemusega 15:9. Kokkuvõttes: Truuse teine ja Proosväli ja Anis kolmandad.

Tulemused

Noormeeste arvestuses esimese koha saavutas Henrik Priimägi (Tallinna Mõõk), kes finaalis alistas klubikaaslase Markus Salmi seisuga 15:8. Poolfinaalis oli Priimägi parem 15:14 Erik Tobiasest (SBSK Draakon) ja Salm võitis Ivan Novoseltsevi (SBSK Draakon) 15:10. Kokkuvõttes: Salmile hõbe; Tobiasele ja Novoseltsevile pronksmedalid.

Tulemused

Pühapäeval olid võistlustules u11, U15 ja U20 vanuses vehklejad.

U11 vanuses võistlesid tüdrukud ja poisid koos. Eesti parimana saavutas Georgi Paškovski (Rünnak) 3.koha. Poolfinaalis pidi Paškovski tunnistama jaapanlase Takasumi Okabe 7:10 paremust. Kolmanda koha kohtumises oli Paškovski 10:4 parem Venemaa vehklejast Elena Kuntcevichist.

Tulemused

U15 tüdrukute arvestuses medaleid jäid jägama kolm Eesti vehklejat: esimese koha saavutas Anneli Proosväli (En Garde), kes finaalis oli parem Luiza Novosjolovast (Le Glaive) tulemusega 15:6. Poolfinaalis alistas Proosväli 15:10 klubikaaslase Kleer Jaani. Teises poolfinaalis oli Novosjolova parem 15:10 Gabriela Truusest (Põhjakotkas). Kolmanda koha kohtumisest tuli võitjana Jaani, kes alistas Truuset seisuga 15:14.

Tulemused

U15 poiste arvestuses esimese koha saavutas Markus Salm (Tallinna Mõõk), kes finaalis võitis klubi SBSK Draakoni vehkleja Erik Tobiase seisuga 15:13. Poolfinaalis alistas Salm 15:3 Neo karssoni (FIN) ja Tobias oli seisuga 15:9 parem Mathiast Murumaast (Tallinna Mõõk). Kolmanda koha kohtumises pidi Murumaa tunnnistama soomlase Neo Karlssoni 15:9 paremust.

Tulemused

U20 ehk juunioride vanuses said eestlased 3 medali:

Neidude arvestuses Eesti parimana saavutas Anne-Mai Melles (Tallinna Mõõk) 2. koha. Poolfinaalis alistas Melles 15:7 klubikaaslase Karoliina Velleste, kuid finaalis pidi tunnistama Outi Jaakkola (FIN) 15:13 paremust.

Tulemused

Noormeeste epees saavutas teise koha Henrik Priimägi (Tallinna Mõõk). Finaalis pidi Priimägitunnistama 2019 aasta juunioride EMi pronksi Topias Tauriaineni (FIN) 15:5 paremust.