Koondisesse kvalifitseerumise ja finantseerimise tingimused 2018-2020 (vastavalt juhatuse otsusele: EVL juhatuse koosoleku protokoll  22.11.2018)

KOONDISTE MOODUSTAMISE KRITEERIUMID

Epeevehklemise tiitlivõistlusteks (EM, MM, Euroopamängud, Universiaad), MK-etappideks ja teisteks rahvusvahelisteks  võistlusteks moodustatakse individuaalkoondis ja koondis võistkonna võistluseks järgmiste kriteeriumite alusel:

Individuaalkoondis:

3 EVL-i edetabeli esimest ja 1 peatreeneri ettepanekul, kes valitakse EVL-i edetabelis olevate vehklejate seast. Individuaalkoondise kinnitab Eesti Vehklemisliidu juhatus.

Võistkondlikkoondis
3 EVL-i edetabeli esimest ja 1 peatreeneri ettepanekul, kes valitakse EVL-i edetabelis olevate vehklejate seast. Koondise võistkondade võistluseks kinnitab Eesti Vehklemisliidu juhatus.

Olümpiamängudeks moodustatakse epeevehklemise koondis võistkondade võistluseks järgmiste kriteeriumite alusel:
3 EVL-i edetabeli esimest ja 1 varuvõistleja peatreeneri ettepanekul, kes valitakse EVL-i edetabelis olevate vehklejate seast. Koondise võistkondade võistluseks kinnitab Eesti Vehklemisliidu juhatus.

Tokyo OMi tsooniturniirile kvalifitseerumise periood: 01.04.2019-31.03.2020.  Kvalifitseerimisel lähevad arvesse järgmised võistlused:Eesti MV, Eesti KV, MK etapid, Satelliitturniirid (kolmest turniirist läheb arvesse kaks paremat tulemust), EM, MM.

Universiaadid

Universiaad 2019: koondised moodustatakse lähtudes EVLi täiskasvanute edetabelist, kuid arvesse mitte võtta 2018/2019 edetabeli stardipunkte. Edetabel läheb lukku 19.05.2019 (kohe peale Pariisi ja Dubai MK-etappe). Edetabeli kolm paremat (13.03.2019ks esitatud kandidaatidest), kvalifitseerub 2019 aasta Suveuniversiaadile.

Edaspidi universiaadi koondiste moodustamisel lähtutakse järgmisest põhimõttest – universiaadi koondisesse pääseb Eesti täiskasvanute edetabeli alusel 3 paremat, kuid arvesse ei võeta edetabeli stardipunkte. See millal edetabel lukku läheb, otsustatakse iga hooaja alguses.

KVALIFITSEERUMINE

Juuniorid neiud ja noormehed

Arvesse lähevad 4 paremat tulemust Satelliitturniiridelt, juunioride või täiskasvanute MK etappidelt arvestades turniiri koefitsienti. MK etappidel on koefitsient muutuv – 50 või vähem sportlast on koefitsient 0,5, 51 kuni 100 sportlast on koefitsient 1,0, 101 kuni 200 sportlast on koefitsient 1,5 ja üle 200 sportlase koefitsient 2.

Lisaks lähevad arvesse:

  1. Juunioride EM koefitsiendiga 1,5.
  2. Täiskasvanute Euroopa- ja maailmameistrivõistlused.
  3. Põhjamaade juunioride ja täiskasvanute meistrivõistlused.
  4. Kõik  Eestis toimuvad juunioride ja täiskasvanute võistlused – koefitsiendiga 1,0, juhul kui ei lange kokku juunioride MK etappidega.
  5. Koondise moodustamise edetabelis kajastub ka juunioride MM koefitsiendiga 2.

NB! Kuu aja jooksul peale kadettide- ja juunioride tiitlivõistlusi toimuvad võistlused kadettide- ja juunioride uue hooaja koondise moodustamise edetabelites arvesse ei lähe.

Kadetid neiud ja noormehed
Arvesse lähevad:

  1. Neli paremat tulemust kadettide Euroopa KV või juunioride MK etappidelt
  2. Kadettide ja juunioride EM

Kõikide võistluste puhul arvestatakse turniiri koefitsienti. Koefitsient turniiridel  on muutuv – 50 või vähem sportlast on koefitsient 0,5, 51 kuni 100 sportlast on koefitsient 1,0,  101 kuni 200 sportlast  on koefitsient 1,5 ja üle 200 sportlase koefitsient  2. Kadettide EM on koefitsiendiga 1,5.

Lisaks lähevad arvesse Põhjamaade kadettide, juunioride ja täiskasvanute  meistrivõistlused ning kõik  Eestis toimuvad  kadettide ja juunioride võistlused koefitsiendiga 1,0; samuti Eesti täiskasvanute võistlused koefitsiendiga 1,0. Koondise moodustamise edetabelis kajastub ka kadettide ja juunioride MM koefitsiendiga 2.

NB! Kuu aja jooksul peale kadettide- ja juunioride tiitlivõistlusi toimuvad võistlused kadettide- ja juunioride uue hooaja koondise moodustamise edetabelites arvesse ei lähe.

FINANTSEERIMINE

Vastavalt rahalistele vahenditele otsustab EVL-i juhatus enne tiitlivõistlust finantseerida kulud A või B kriteeriumite alusel.

Sportlane peab osalema koondise peatreeneri poolt korraldataval treeningkogunemisel. Juhul, kui sportlane ei osale koondise peatreeneri poolt korraldataval treeningkogunemisel, siis EVL ei finantseeri sportlase lähetamist tiitlivõistlusele.

Võistlused, mis lähevad arvesse koondise finantseerimisel
Juuniorid – Täiskasvanute ja juunioride MK etapid, täiskasvanute ja juunioride EM, täiskasvanute MM, juunioride Põhjamaade MV*.
Kadetid – Juunioride MK etapid, Euroopa KV etapid, kadettide EM, kadettide ja juunioride Põhjamaade MV*.

*Kadettide ja juunioride Põhjamaade meistrivõistlustel medali võitnud sportlased saavad B-kriteeriumi järgi 100% finantseeringu tiitlivõistlusteks.

Kadettide A kriteerium:

Koondise liikme finantseerimine kuni 100%. Arvesse lähevad kõik võistlused alates koefitsiendiga 1,0.

· Kui sportlane tuleb ühe korra 4 parema hulka

· Kui sportlane tuleb kaks korda 8 parema hulka

· Kui sportlane tuleb kolm korda 16 parema hulka

Kadettide B kriteerium: 

Kadettide koondise liikme finantseerimine kuni 100%. Arvesse lähevad kõik võistlused alates koefitsiendiga 1,0.

· Kui sportlane tuleb ühe korra 8 parema hulka

· Kui sportlane tuleb kaks korda 16 parema hulka

· Kui sportlane tuleb kolm korda 32 parema hulka

Kui sportlane on kadettide ECC edetabelis 16 hulgas, siis on saab ta B kriteeriumi järgi kuni 100 % finantseeringu.

Kui normi mittetäitnud koondislane on Eesti edetabeliliider, saab ta B-kriteeriumi järgi kuni  50% finantseeringu

Juunioride A kriteerium:

Juunioride koondise liikme finantseerimine kuni 100%. Arvesse lähevad kõik võistlused alates koefitsiendiga 1,0.

· Kui sportlane tuleb üks kord kaheksa parema hulka

· Kui sportlane tuleb kaks korda 16 parema hulka

· Kui sportlane tuleb kolm kord 32 parema hulka

Kui sportlane on MK sarjas 16 parema hulgas, siis saab ta A kriteeriumi järgi kuni 100% finantseeringu tiitlivõistluseks.

Kui sportlane on täitnud B kriteeriumi, siis saab ta A kriteeriumi järgi kuni 50 % finantseeringu tiitlivõistlusteks.

Juunioride B kriteerium: 

Juunioride koondise liikme finantseerimine kuni 100%. Arvesse lähevad kõik võistlused alates koefitsiendiga 1,0.

· Kui sportlane tuleb üks kord 16 parema hulka

· Kui sportlane tuleb kaks korda 32 parema hulka

· Kui sportlane tuleb kolm korda 64 parema hulka  Kui sportlane on MK sarja edetabelis 32 parema hulgas, siis saab ta B kriteeriumi järgi kuni 100% finantseeringu tiitlivõistluseks.

Kui normi mittetäitnud koondislane on Eesti edetabeliliider, saab ta B-kriteeriumi järgi kuni 50% finantseeringu.

Kui sportlane on kadettide ECC edetabelis 8 hulgas, siis on saab ta A kriteeriumi järgi kuni 100 % finantseeringu.

ui sportlane on täitnud B kriteeriumi, siis saab ta A kriteeriumi järgi kuni 50 % finantseeringu tiitlivõistlusteks.

Tagantjärgi tasustatakse sportlast: 

– kuni 100% kui sportlane saavutab tiitlivõistlustel individuaalselt 1-8. koha.

– kuni 50% kui sportlane saavutab tiitlivõistlustel individuaalselt 9-16. koha.

– 100% kui võistkond saavutab tiitlivõistlustel 1-4. koha.  · 50% kui võistkond saavutab tiitlivõistlustel 5.-12. koha.
NB: Aastaeelarves juunioride ja kadettide tiitlivõistlusteks eraldatud summade piires  otsustab EVL-i juhatus enne tiitlivõistlusi finantseeringu suuruse iga koondise liikme kohta  A või B kriteeriumite täitmise alusel.

Tagantjärgi tasustatakse treenerit:

 

Juhatus kinnitas 22.02.2022 toimunud koosolekul treenerite nõukogu ettepanekud võistkondade koostamise reeglid (2021/2022):

Epeevehklemise tiitlivõistlusteks (EM, MM, Euroopamängud, Universiaad), MK- etappideks ja teisteks rahvusvahelisteks võistluseks moodustatakse koondis individuaal- ja võistkondlikel võistlustel osalemiseks.

Individuaalkondis ja võistkond moodustatakse järgmiselt:

Olümpiamängudeks moodustatakse individuaalkondis järgmiselt – 3 EVL-i edetabeli (OM edetabeli) esimest sportlast. Võistkondlikuks võistlusteks koondis moodustatakse järgmiselt – 3 EVL-li edetabeli (OM edetabeli) esimest ja 1 peatreeneri ettepanekul, keda valitakse EVL-i edetabelis olevate vehklejate seast. Kusjuures, kõik sportlased (peatreeneri kutse olemasolul) peavad osalema koondise peatreeneri poolt korraldatavates treeninglaagrites (v.a. force major asjaolude ilmnemise juhul).

Koondise moodustamisel lähevad arvesse järgmised võistlused:
Täiskasvanute vanuseklass – Eesti MV, Eesti KV, Linnade MV (Tartu, Tallinn, Läänemaa) – 2 paremat tulemust, MK ja GP etapid – 6 paremat tulemust, muud Võistlused – 3 paremat tulemust, EM, MM.
U20 (juuniorid) – vastavalt koondise moodustamise reeglitele: https://vehklemisliit.ee/reeglid/koondise-kriteeriumid/
U17 (kadetid) – vastavalt koondise moodustamise reeglitele: https://vehklemisliit.ee/reeglid/koondise-kriteeriumid/, v.a. punkt 2:
Kolm paremat tulemust kadettide Euroopa KV või juunioride MK etappidelt